Hande Uzaltan,Taner İmamoğlu Bir Söyleşi;

AYDINLIĞIN GÜNEŞİ MURATLI’DA TANER İMAMOĞLU İLE DOĞACAK….

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü partisidir CHP…

Halkı ile her daim iç içe adım adım birlikte yürüyen 7’den 70’e partinin her kademesinde görev alan kişilerin hizmet aşkı, parti aşkı ile birbirlerine gönülden bağlı oldukları TÜRKİYE’nin PARTİSİDİR CHP

Yerel seçim yarışı günden güne hızlanmaya devam ediyor.Aday Adayları gündeme geldikçe rekabet daha da farklı bir hale geliyor.
Bildiğiniz gibi TEKİRDAĞ SOL’UN KALESİDİR.

Muratlı ilçemizde Tekirdağımız’da CHP’nin yıkılmaz kalelerinden bir tanesidir.
Geçtiğimiz hafta ziyaret ettiğimiz

CHP Muratlı Belediye Başkan Aday Adayı Taner İmamoğlu ile yaptığımız söyleşide bizlere şunları ifade etti;


Siyasi hayatımda yerel yönetimlerdeki aktif görevime 2009 yılında  yapılan yerel seçimlerde DP’den Belediye Meclis Üyesi olarak seçilerek başladım.Mesleğim  gereği değişik alanlarda faaliyet gösteren esnaflarla ve halkımızla bir  aradayız.Bu görevimi ifa etme süreci içinde  DP’nin ilçe ve merkezdeki yönetim aksaklıklarını hissettimve bir olacağımız birlik olacağımız  Türkiye Cumhuriyetinin  en köklü partisi olan CHP gibi büyük bir ailenin  bir ferdi olmak istedim.Bu süreçte İlçe Teşkilatımız İl Teşkilatımız ve partimize gönül veren üyelerimizle  çeşitli görüşmeler yaptık. Ve burada CHP’nin yaptığı çalışmalara hayran kaldım… Ülkemizdeki sıkıntıların farkında olan ve bu sıkıntılara çözüm önerileri sunabilecek partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğuna inandım.Muratlı da yaşayan halkımızın ve arkadaşlarımın  desteği ve teşviki ile Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı sürecini başlattım.
GEREK YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA GEREK TEŞKİLATLARIMIZLA HER DAİM HALKIMIZLA YAN YANA OLARAK HİZMETLERİMİZ VE ÇALIŞMALARIMIZLA İLE DAHA GÜZEL BAŞARILARA İMZA ATACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM. BİZLER GÖREV ALDIĞIMIZ HER KADEMEDE GÖREVİMİZİN VE ALDIĞIMIZ SORUMLULUĞUN BÜYÜKLÜĞÜNÜN BİLİNCİNDE OLARAK HAREKET EDEREK ÇOK PROGRAMLI BİR ŞEKİLDE ORGANİZE OLUYORUZ. EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ HALK, Halkımızdan aldığımız güven ile BUGÜNÜN VE GELECEĞİN PARTİSİYİZ. TEMİNATIZ.
Her şeyden önemlisi CHP demokrasinin adıdır. CHP Halkın partisidir. Muratlı İlçemizde Partimiz büyük bir ailedir. Bunun yanında şuanda en büyük sıkıntımız Muratlı’da SOL’un KALESİ DEDİĞİMİZ BÜYÜK BİR AİLE OLAN HALKIYLA İÇ İÇE OLUP ONLARI HER DAİM KUCAKLAYAN CHP’NİN ÜYE SAYISI İLÇEMİZE VE PARTİMİZE YAKIŞMAMAKTADIR.
Bunda en önemli etkenin şu olduğuna inanıyorum… İnsanlarımızın CHP’ye bakış açısıdır. CHP’ye üye olursam ya başıma bir şey gelirse korkusu … Örneğin CHP’ye üye olursam iş bulamam korkusu, CHP’ye üye olursam kızımın yada oğlumun eğitim hayatı etkilenir korkusu gibi daha birçok korkular halkımızı farklı etkilemektedir. Buradaki en önemli hususlardan bir tanesi daha AKP İktidarının halkımızın, kurumlarımızın üzerinde baskı uygulama endişesidir.
Bildiğiniz gibi Tekirdağımız bu yerel seçimlere Büyükşehir olarak girecek. Belde Belediyelerinin kapanması ülkemiz açısından olumsuz etki yarattığına inanıyorum. O beldede yaşayan insanların da kendi beldeleri ve yaşam alanları için  oy vermeye hakları vardır. Gerekli hizmeti en iyi şekilde almaya hakları vardır. Beldelerin kapatılması  kabul edilebilir bir unsur değildir.
Aslına bakarsanız bu bir siyasi manevradır düşüncesindeyim. Bildiğiniz gibi Trakyamızda CHP kale misali büyük bir güç unsurudur. Burada amaç; Trakya’da CHP’li Belediyeleri en aza indirmektir. Ama asla ve asla bu konuda başarılı olunamayacaktır.
Bu yerel seçimler bizim için önemlidir. Yerel seçimlerde amacımız sadece İlçemizde CHP’nin seçim kazanması olmamalı, İlçemizdeki yerel seçimlerdeki oy oranını %60,  %70 lere taşıyıp Büyükşehrimize ne kadar fazla katkı sağlayacağımız düşüncesi olmalıdır.
Bizler her daim görevimizin ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz.. Muratlımız’ın ve CHP’nin kazanması için Altı Ok’lu Bayrağımızı burada dalgalandırmak için var gücümüzle çalışacağız.
Bununla beraber İlçemizdeki sıkıntılardan değil ama bir vatandaş olarak içime sindiremediğim bir veya bir kaç konudan bahsetmek istersek  ; Muratlı ilçe olmasına rağmen kasaba ile ilçe arasında sıkışmış, hayat standartları ve sosyal- kültürel yaşam alanları bakımından tam olarak gelişmemiş bir yerdir. İlçemizde yaşayan ailelerimiz, gençlerimiz , engelli vatandaşlarımız için  sosyal yaşam alanlarımız maalesef yok.
Bir başka konu, İlimizde ve ilçelerimizde  düzenlenen festivaller ve şenlikler ilçelerimizin ve ilimizin tanıtımı için önem arz etmektedir.
Muratlı’da 34 yıldan beri kutlanan Hıdrellez Şenliklerimiz artık eski heyecanını kaybetmiştir. Çünkü bir değişim ve yenilik yoktur. Halkımız eski Hıdrellez Şenliklerinin heyecanını özlemiş durumdadır.Hıdrellez Şenliklerimiz adeta bir görev misali yerine getirilmektedir. 

İçime sindiremediğim diğer bir konu da halkımıza ve İlçemize gerek iş için gerekse ziyaret amaçlı gelen misafirlerimize  hizmet eden bir otoparkımız yok. Araçların maalesef  caddelerin iki tarafına park etmeleri sebebiyle , İlçemize  gelen misafirlerimize ve burada yaşayan halkımıza bir görüntü kirliliği oluşturmaktadır.
Muratlı’da yaşayanlar bu durumdan rahatsızdırlar.. Bu durumu içlerine sindirememektedirler.


Muratlımız’da durağanlılığa son vermek için, Muratlı’da yaşayanlar olarak halkımızın arzuladığı ve fazlasıyla hakkettiği yaşam standardına ulaşmak için , değişim ve yeniliğin farklı bir yüzü olmak için geliyoruz.

 Muratlı’da artık CHP, artık Halkımız kazanmalı.Bizler dinamik, genç, üretken ve farklı bakış açısındayız. Bilgi kaynağı olarak, kariyer olarak zenginiz.
İlçemizde yapılacak yerel seçimde  , Belediye Başkan Adayının belirlenme sürecinde  İlçe Teşkilatımızın  fikirleri alınmalı ve bununla beraber kamuoyuna da sorulmalıdır. Çünkü halkımız partisine sahip çıktığı gibi adayına da sahip çıkmak istemektedir. Halka gidilmelidir. Halk son noktadır.

İlçemizde Partimizden Belediye Başkanlığı için  5 aday adayı çıkmıştır.Bu zenginlik Partimize ve Muratlımıza heyecan getirmiştir. 30.Mart.2014 de yapılacak yerel seçimlerin Partimiz,  Muratlımız, Tekirdağımız ve Vatanımız için hayırlı olmasını dilerim.Bütün aday adaylarına başarılar dilerim.                     

Taner İMAMOĞLU

 
     

     

 

 

Copyright © 2013 | designed by BilPark | powered by DoXBASE